JAECOO ailesi üstün özellikleriyle beğenileri kazandı!

JAECOO markası burada 700’ün üzerinde küresel bayi temsilcisini, basın mensubunu ve otomotiv endüstrisinin önde gelen fikir önderini ağırladı. Etkinlikte JAECOO 6, JAECOO 7, JAECOO 7 PHEV, JAECOO 8, JAECOO 8 PHEV ve JAECOO ürün gamındaki diğer modeller sergilendi. Dünya çapından katılımcılar, burada dinamik test sürüşleri gerçekleştirdi ve ürün sunumları aracılığıyla JAECOO’nun üstün arazi performansı ve yeni enerji araç teknolojisini ayrıntılı olarak deneyimleme imkânı sunuldu. Test sürüşüne katılan misafirler, JAECOO’nun Off-Road SUV algısının ötesine geçtiğini, Off-Road yeteneklerini, konforunu ve akıllı sürüş deneyimini birleştiren, özellikle Off-Road yaşam tarzı için doğmuş yeni bir kategori oluşturduğunu ifade etti.

Yeni enerji çağına öncülük eden JAECOO markası, Çin’in Wuhu kentinde çok sayıda popüler araç modeliyle kapsamlı bir test sürüşü etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinlikte JAECOO 6, JAECOO 7, JAECOO 7 PHEV, JAECOO 8, JAECOO 8 PHEV ve JAECOO ürün gamındaki diğer modeller sergilendi. Dünyanın dört bir yanından davet edilen 700’ün üzerinde küresel bayi temsilcisi, basın mensubu ve otomotiv endüstrisinin önde gelen fikir önderleri burada dinamik test sürüşleri ve statik ekranlar aracılığıyla JAECOO’nun üstün arazi performansı ve yeni enerji araç teknolojisini ayrıntılı olarak deneyimleme olanağı buldu.

TEST SÜRÜŞÜ DENEYIMINDE JAECOO MODELLERI ÜSTÜN YETENEKLERINI SERGILEDI!

JAECOO’nun yıldız modelleri ile gerçekleştirilen test sürüşü etkinliği, Wuhu’daki Fangte Adventure Base ve Tuju Off-Road Area’da eşzamanlı olarak gerçekleşti. Fangte test pisti, düz çizgide hızlanma, slalom, U-dönüşü ve sekiz çizme slalomu olmak üzere özenle tasarlanan rotası ile kapsamlı testlere olanak tanıyor. Pist sadece aracın hızlanma performansını ve güç üretimini test etmekle kalmıyor, aynı zamanda araç kontrolü ve dengesi açısından zorlu gereksinimleri de test ediyor.

Tuju Off-Road Arena test pisti ise daha çok Off-Road performans testlerine odaklanıyor. Bu parkurda yer alan yarım ay şeklindeki parkurlar, küçük çukur geçişleri, S tipi virajlar ve engebeli yollar olmak üzere benzersiz koşullar, güçlü dört teker sistemi ve üstün süspansiyon özellikleri gerektiriyor. Böylece tüm bu karmaşık yol koşullarında test edilen aracın performansı kapsamlı bir şekilde değerlendiriliyor.

JAECOO 7 SINIFININ ÜSTÜNDE BIR ARAZI YETENEĞI ORTAYA KOYDU

JAECOO’nun ilk üst düzey arazi SUV modeli olan JAECOO 7, tüm arazi koşullarının fatihi olarak, kapsamlı testlerde yüksek ivmelenme performansı ve yüksek güç üretimi sergilemekle kalmadı, aynı zamanda kontrollü karakteriyle düz çizgi hızlanması, slalom, U-dönüşler ve sekiz çizme slalomu gibi zorlu sürüş koşullarını kolaylıkla tamamladı. ARDIS-Akıllı Tüm Yollarda Sürüş Sistemi, yedi farklı sürüş modu ve koşullara dayalı teknoloji mantığıyla farklı yol koşullarına mükemmel uyum sağlayarak JAECOO 7’nin her türlü arazi ortamında rahat ve güvenli bir şekilde ilerlemesine olanak sağlıyor.

Ayrıca gelişmiş Bosch IPB Akıllı Fren Kontrol Sistemi, yol koşullarına bağlı olarak dört tekerleğe birden akıllı ve dinamik tork dağıtımında 0,1 saniyeden daha kısa yanıt hızına ulaştı. Bunun dışında sınırlı kaydırmalı kilitli diferansiyel özelliği JAECOO 7’nin arazi kabiliyetini daha da ileriye taşıyor. JAECOO 7, 200 mm yerden yükseklik, 21 derece yaklaşma açısı, 29 derece uzaklaşma açısı ve 600 mm su geçiş derinliği ile sınıfının ötesinde bir arazi yeteneği ortaya koyuyor.

JAECOO 8 KONFORU VE ÜSTÜN ARAZI PERFORMANSINI BIRLEŞTIRIYOR

Lüks arazi SUV’u olarak konumlandırılan JAECOO 8, son derece dikkat çekici bir tasarım ortaya koyarken, yüksek seviyedeki konforu üstün arazi performansıyla mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Özel tork yönlendirme işlevine sahip dört tekerlekten çekiş kontrol sistemiyle donatılan JAECOO 8, arka tekerleklerindeki tork dağılımını yol koşullarına göre yüzde 0’dan yüzde 100’e kadar dinamik olarak ayarlayarak 1800 Nm maksimum torka ulaşıyor ve böylece tek tekerlekle üstün bir tutunma sağlıyor. Arka tekerleklerin gerçek zamanlı tork ayarı, JAECOO 8’in virajlardaki yüksek hız dengesini artırırken aynı zamanda dönüş çapını da azaltarak daha kontrollü ve keyifli bir sürüş sağlıyor.

Ayrıca, JAECOO 8’in CDC-Aktif Elektronik Kontrollü Süspansiyon Sistemi, milisaniye seviyesindeki yanıt süresiyle elektronik sönümleme sertliğini uyarlanabilir bir şekilde ayarlayarak engebeli yollarda sürüş konforunu önemli ölçüde artırıyor ve genel sürüş kalitesini geliştiriyor.

Test sürüşü sonrasında birçok bayi temsilcisi ve basın mensubu, JAECOO’nun üst yönetimi ile kapsamlı görüşmelerde bulundu. Test sürüşüne katılan misafirler, JAECOO’nun Off-Road SUV algısının ötesine geçtiğini, Off-Road yeteneklerini, konforunu ve akıllı sürüş deneyimini birleştiren, özellikle Off-Road yaşam tarzı için doğmuş yeni bir kategori oluşturduğunu ifade etti.

JAECOO, ÜÇÜNCÜ NESIL PHEV TEKNOLOJISIYLE YENI BIR DÖNEME BAŞLADI!

JAECOO, Pekin Otomobil Fuarı’nda JAECOO 7 ve JAECOO 8 modellerinin şarj edilebilir hibrit (PHEV) versiyonlarını “Yeni Ürünler, Yeni Teknolojiler ve

Yeni Ekoloji” yaklaşımıyla sergileyerek markanın teknolojik gelişimini ve yeni enerjili Off-Road alanındaki yenilikçi adımlarını gözler önüne serdi.

JAECOO 7 PHEV ve JAECOO 8 PHEV modelleri, test sürüşlerinde yakıt ekonomisi ve performanslarıyla olumlu bir etki bıraktı. JAECOO’nun yenilikçi üçüncü nesil PHEV teknolojisi sayesinde JAECOO 7 PHEV, 88 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili sağlayabiliyor. HEV modunda ise sadece 4,9 lt/100 km yakıt tüketiyor ve 1200 km’nin üzerinde bir menzile ulaşıyor.

Çin veri standartlarına göre, JAECOO 8 PHEV, 445 kW güç ve 915 Nm tork değeriyle 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 5,4 saniyede tamamlıyor. Tuju’nun çamurlu ve kaygan arazi koşullarında ise üstün arazi becerilerini ortaya koyuyor.

Ana şirketin yenilikçi çözümlerle dolu 18 yıllık araştırma ve geliştirme deneyimini yansıtan üçüncü nesil PHEV teknolojisi, yeni enerjili Off-Road alanının teknoloji anlayışını tamamen değiştiriyor.

Üçüncü nesil PHEV teknolojisi, hibrite özel motorlardan, hibrite özel şanzımanlardan ve yine hibrite özel batarya yönetim sistemlerinden oluşuyor. Hibrit teknolojisine özel bu verimli motor; yanma, boost (anlık güç artışı) ve termal yönetim dahil altı temel alanda çığır açan yeniliklere imza atarak termal verimlilikte dünyaya öncülük ediyor. Elektrikli güç-aktarma sistemi, üç oranlı yenilikçi bir süper hibrit çözümü barındırıyor. Bu çözüm, düşük hız ve orta-düşük hız modlarının yakıt tüketimini dengelerken aynı zamanda yumuşak ve sarsıntısız vites geçişleri sağlıyor. Bu teknoloji ayrıca su geçirmezlik, yalıtım ve yangın önleme gibi çok sayıda gelişmiş koruma önlemi ile kullanıcılara üstün bir güvenlik seviyesi sağlıyor.

JAECOO markası, Off-Road teknolojisi ve hibrit teknolojisindeki araştırmalarıyla gelecekte çok daha ileri seviyede Off-Road ürünleri geliştirecek ve kullanıcıların sürüş deneyimini daha da ileriye taşıyacak. Marka ayrıca test sürüşlerinde yeni teknolojilerle birlikte küresel çapta daha fazla “geleneksel” kullanıcının gönlünü fethetmeye devam edecek.

Tüm bunlarla birlikte JAECOO, yeni enerjili Off-Road alanında gelişim trendine liderlik etmeye, pazar trendleriyle yakından bütünleşmeye, kullanıcı geri bildirimlerini sürekli dinlemeye ve kaliteli ürün ve hizmetler sunmaya devam edecek. Ayrıca Çinli marka, sürücülerin daha özgür ve tutkulu bir sürüş hayaline ulaşmalarına yardımcı olacak ve onlarla olasılıklarla dolu bir geleceği karşılayacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir